اخبار
اخبار
چگونه سرویس خود را از طریق پنل آسیاتکین تمدید کنیم؟؟
۱۴۰۱/۰۲/۲۷
چگونه سرویس خود را از طریق پنل آسیاتکین تمدید کنیم؟؟

چگونه سرویس خود را از طریق پنل آسیاتکین تمدید کنیم؟؟ ابتدا وارد پنل کاربری آسیاتکین شوید (جهت آموزش مراحل ورود به پنل کاربری بر روی " چگونه وارد پنل کاربری اسیاتکین شویم " کلیک نمایید ) پس از ورود به پنل در صفحه ی اصلی گزینه تمدید را انتخاب نمایید. شماره ای که قصد تمدید و شارژ آن را دارید انتخاب نمایید. در صفحه ی ظاهر شده تمامی سرویس ها قابل مشاهده میباشد، سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.( در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی تمدید با شماره 91014141-041 تماس بگیرید) پس از انتخاب سرویس مورد نظر برروی گزینه خرید کلیک نمایید. تایید فاکتور را انتخاب کنید. در این مرحله پیش فاکتور شما ایجاد شده، جهت ادامه عملیات تمدید تیک گزینه "با قوانین و مقررات این فروشگاه موافقم " را انتخاب و سپس برروی تایید و پرداخت کلیک نمایید. پس از ورود به صفحه ی پرداخت،اطلاعات کارت خود را وارد و گزینه ی پرداخت را انتخاب نمایید. پس از پرداخت، پیام پرداخت شما با موفقیت انجام شد را دریافت خواهید کرد و سرویس شما شارژ و تمدید خواهد شد. در صورت وجود هرگونه مشکل با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه جهت راهنمایی بهتر شما عزیزان آموزش مراحل را بصورت تصویری تهیه کرده ایم.

حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟
۱۴۰۱/۰۲/۲۶
حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟

حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟ در طی سالهایی که به عنوان کارشناس پشتیبانی اینترنت آسیاتک در نمایندگی پشتیبانی فعالیت داشتم، بسیاری از کاربران طی تماس برای مشکلات پینگ بالا حین بازی آنلاین،درخواست بررسی داشتند. قبل از اینکه سراغ بررسی مشکل بریم یه تعریف مختصر از پینگ داشته باشیم: پینگ نشان دهنده ی میزان تاخیر اتصال بین دو دستگاه یا دو کامپیوتر در یک شبکه محسوب می‌شود. در بازی‌های آنلاین، پینگ نشان می‌دهد که اتصال اینترنت گیمر با سرور بازی، چقدر تاخیر دارد. گرچه پینگ بالا به کیفیت اینترنت و فاصله‌ی مکانی سرور و کاربر یا میزبان و تجهیزات شما و …بستگی دارد،لکن در این مقاله سعی کرده ایم راهکار هایی برای بهبود و کاهش پینگ در اختیار شما بگذاریم: به مودم خود نزدیک شوید : با کاهش فاصله ی بین کامپیوتر یا دستگاه بازی سیگنال دریافتی شما افزایش خواهد یافت، در نتیجه احتمال کاهش پینگ و بهبود در کیفیت بازی را مشاهده خواهید کرد. برنامه های و وب سایت هایی که از قبل اجرا شده و در پس زمینه هستند را ببندید. اگر در حال دانلود فایلی هستید برای کاهش پینگ دانلود را متوقف و آن را به زمان دیگری موکول کنید. ارتباط دستگاه هایی که بطور همزمان از wifi استفاده میکنند را قطع کنید و توجه داشته باشید که افزایش تعداد نفرات استفاده کننده از اینترنت باعث کاهش سرعت و افزایش پینگ خواهد شد. احتمال دارد که اتصال بین مودم و دستگاه شما دچار اختلال شده باشد که در این موارد بهتر است برای استفاده از اینترنت از لن کابل استفاده کنید و همچنین مودم خود را خاموش و روشن نمایید،همچنین در نظر داشته باشد که در اکثر مواقع اتصال کابلی پینگ و سرعت بهتری از اتصال بی‌سیم ارائه می‌کند. با مودم دیگری نسبت به تست و بررسی پینگ اقدام نمایید. قدیمی و یا خرابی مودم میتواند یکی از دلایل کاهش کیفیت اینترنت و همچنین پینگ بالا باشد.لطفا قبل از تعویض و خرید مودم جدید، مودمی به امانت گرفته و با آن بمدت 24 ساعت تست و بررسی های لازم را انجام دهید تا از معیوب بودن مودم خود اطمینان حاصل فرمایید. اگر تمامی نکات فوق را انجام داده و هنوز با پینگ بالا مواجه هستید لطفا با شرکت اینترنتی خود تماس گرفته و مشکلات خود را با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارید.لازم به ذکر است شرکت آسیاتک سرویس های مخصوص گیمینگ ارائه می دهد که فعالسازی آن در اکثر مواقع موجب کاهش پینگ شده و همچنین باعث تجربه ی بهتری از بازی آنلاین نسبت به قبل خواهد بود.

چگونه وارد پنل کاربری آسیاتک شویم؟؟
۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چگونه وارد پنل کاربری آسیاتک شویم؟؟

برای ورود به پنل کاربری آسیاتک شما باید دارای سرویس از اینترنت آسیاتک باشید. جهت ورود به پنل مشترکین آسیاتک وارد لینک مقابل شوید : www.1544.ir در بالای صفحه کادر آبی رنگ "ورود به حساب" کلیک کنید در صفحه ی ظاهر شده نام کاربری و رمز عبور پنل خود را تایپ کنید گزینه ی ورود را انتخاب نمایید شما با موفقیت وارد پنل کاربری خود شده اید. رمز عبور آسیاتک را فراموش کرده ام و نمیتوانم رمز عبور خود را بازیابی کنم جهت بازیابی کلمه عبور پنل آسیاتک مراحل زیر را دنبال کنید : گزینه ی بازیابی رمز عبور را انتخاب کرده کدملی ( یا نام کاربری سرویس ) خود را تایپ کنید بر روی گزینه ی ارسال درخواست، کلیک کنید کد دریافت شده را وارد کنید گزینه بازیابی را انتخاب کرده برای پنل خود رمز جدید تعریف کرده و رمز خود را ذخیره نمایید. رمز عبور شما با موفقیت بازیابی شد میتوانید با رمز جدید وارد پنل کاربری خود شده و از جزئیات سرویس خود مطلع شوید. در ادامه آموزش ویدیویی ورود به پنل کاربری آسیاتک را مشاهده خواهید کرد :

چگونه وارد پنل کاربری آسیاتکین شویم؟
۱۴۰۱/۰۲/۲۰
چگونه وارد پنل کاربری آسیاتکین شویم؟

برای ورود به پنل کاربری آسیاتکین وارد لینک www.asiatechin.com شوید گزینه ی ورود به پنل مشترکین را انتخاب نمایید . شماره موبایل خود را وارد و گزینه ی من ربات نیستم را انتخاب و سپس بر روی بررسی شماره تلفن کلیک کنید . پیامکی حاوی رمز یکبار مصرف جهت ورود دریافت خواهید کرد . رمز یکبارمصرف ارسال شده به شماره همراه را وارد و بر روی گزینه ی بررسی کد کلیک کنید . شما وارد پنل کاربری خود شده اید و می توانید جزئیات سرویس خود را مشاهده و یا آنلاین نسبت به تمدید سرویس خود اقدام نمایید. درصورت نیاز برای مشاوره ی تمدید، کارشناسان فروش ما از طریق تماس با 91014141-041 آماده خدمات رسانی به شما عزیزان خواهند بود . در ادامه آموزش ویدیویی ورود به پنل کاربری آسیاتکین را مشاهده خواهید کرد :

بهترین اینترنت در تبریز
۱۴۰۱/۰۲/۱۰
بهترین اینترنت در تبریز

بهترین اینترنت در تبریز تعریف بهترین برای افراد متفاوت است. برای مثال شاید بهترین اینترنت برای یک کربر خانگی که استفاده ساده ای مانند وب گردی و شبکه های اجتماعی دارد با یک گیمر و یا یک شرکت که برای انجام امور اداری خود به اینترنت نیاز دارد متفاوت باشد. قبل از این که بخواهیم از بین شرکت های ارائه دهنده اینترنت انتخاب کنیم، باید به این نکته توجه کنیم که چه نوع سرویس برای ما لازم است؟ با چه سرعتی ؟ کدام موارد هنگام انتخاب سرویس اینترنتی برای شما مهم است؟ اگر بخواهیم ارائه خدمات اینترنتی در کشور را تقسیم بندی کنیم به چهار دسته کلی خواهیم رسید اینترنت در بستر سیم مسی اینترنت در بستر فیبر نوری اینترنت در بستر سیمکارت اینترنت در بستر رادیویی آسیاتک با داشتن امکان سرویس دهی بروی تمامی موارد بالا کاملترین سبد محصول را در سراسر کشور ارائه میدهد. اما کدام یک از موارد بالا برای شما مناسب است ؟ برای کاربران خانگی سرویس های ADSL2+/VDSL که در بستر خط تلفن ثابت ارائه میشود و همچنین سرویس های TD-LTE/4G که در بستر سیمکارت ارائه می شود مناسب است. در شهر های بزرگ مانند تهران، تبریز ، اصفهان ، شیراز ، مشهد و ... تمامی سرویس ها قابل ارائه می باشد. و در دیگر شهر ها نیز حداقل دو مورد از سرویس های ذکر شده قابل ارائه می باشد. برای سازمان ها، ادارات، شرکت های بزرگ و کوچک سرویس های رادیویی به دو صورت اشتراکی/اختصاصی و همچنین سرویس های TD-LTE/4G با توجه به پهنای باند بالا مناسب خواهد بود. بعد از انتخاب این که کدام سرویس برای شما مناسب است باید به خدمات ارزش افزوده شرکت ها دقت کنید. برای مثال باشگاه مشتریان آسیاتک تخفیف های ویژه ای برای اعضای خود فراهم میکند، پشتیبانی نیز یکی از مواردی است که در هنگام انتخاب شرکت اینترنتی باید به آن توجه کرد. آسیاتکین دفتر مرکزی پشتیبانی و فروش آسیاتک در استان آذربایجان شرقی می باشد که مانند دیگر استان ها در سریع ترین زمان ممکن پاسخگوی مشکلات کاربران آسیاتک است. قبل از خرید می توانید با شماره 04191014141 داخلی 1 تماس گرفته و مشاوره رایگان جهت انتخاب سرویس دریافت نمایید.

ثبت نام اینترنت آسیاتک
۱۴۰۱/۰۲/۰۶
ثبت نام اینترنت آسیاتک

ثبت نام اینترنت آسیاتک در حال حضر یکی از پرطرفدارترین روش های اتصال به اینترنت سرویس های ADSL2+ می باشد که بطور عامیانه ADSL نامیده می شود. دلیل این که ADSL طرفداران زیادی دارد اول از همه قیمت می باشد. با وجود افزایش قیمت اینترنت در سال 1401 همچنان این سرویس قیمت پایین تری نسبت به بقیه روش ها مانند اینترنت سیم کارت ، سرویس های رادیوئی و ... دارد. نسل بعدی این سرویس VDSL خواهد بود که پیشنیاز استفاده از این سرویس داشتن خطوط فیبر نوری می باشد، به عبارتی خط شما باید در بستر فیبر نوری باشد تا بتوانید از سرویس VDSL ستفاده کنید. با توجه به این که درصد عظیمی از خطوط تلفن شهری همچنان در بستر سیم مسی می باشند، در حال حاضر ADSL همچنان بیشترین نقش در تامین اینترنت افراد را دارد. آسیاتک برترین اپراتور اینترنت ثابت در کشور با پوشش دهی سراسری آماده پاسخ به نیاز هموطنان عزیز می باشد. جهت ثبت نام سرویس ADSL کلیک کنید درصورتی که خط شما در بستر فیبر نوری میباشد با شماره 04191014141 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید.

عرضه اولیه آسیاتک در بورس تهران
۱۴۰۱/۰۱/۳۱
عرضه اولیه آسیاتک در بورس تهران

عرضه اولیه آسیاتک قطعی شد به اطلاع کلیه مشتریان و فعالین بازار سرمایه میرساند 300 میلیون سهم معادل 15 درصد از سهام شرکت انتقال داده های آسیاتک در مورخ 1401/02/07 با کد 7310 به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد. آخرین اخبار سهام آسیاتک را در کدال دنبال کنید

طراحی وبسایت در تبریز
۱۴۰۱/۰۱/۳۰
طراحی وبسایت در تبریز

سوال اول قبل از اقدام این است که اصلا چرا باید وبسایت داشته باشیم ؟ در حال حاضر 1.7 میلیارد وبسایت در دنیای اینترنت وجود دارد البته 83% این وبسایت ها غیر فعال هستند. وبسایت ها به 2 دسته تقسیم میشوند، یا شخصی هستند و یا کاری. حال به پاسخ پرسش بالا بپردازیم... 1. معرفی و اعتبار داشتن وبسایت برای هر شخص یا کسب و کاری اعتبار می بخشد، اگر میخواهید خودتان یا کسب و کارتان را به شخص یا مجموعه ای معرفی کنید بهترین گزینه وب سایت است. افراد مبتدی برای ارسال رزومه از نرم افزار های ساخت رزومه بصورت فایل استفاده میکنند، اما افراد حرفه ای از وبسایت شخصی یا کاری خود را برای ارسال رزومه و معرفی خود استفاده میکنند. 2. جذب افراد حدود 4 میلیار از جمعیت جهان در حل استفاده از اینترنت هستند که 90% از آنها خرید های اینترنتی دارند. در ایران 70% مردم از اینترنت استفاده میکنند. این آمار فقط یک پیام دارد "اینترنت یک فرصت بی نظیر است" در دنیای اینترنت اصلی ترین راه شناخت شما و کسب و کارتان وبسایت است. 3. یک دست صدا هم داشته باشد بلند نیست! برای معرفی خود و محصولات یا خدماتتان باید کلمه "فقط" را حذف کنید. فقط اینستاگرام ، فقط وبسایت ، فقط بیلبورد و ... همه این موارد کنار هم بهترین کارایی را خواهند داشت. شما میتوانید آدرس اینستاگرام خود را در وبسایتتان معرفی کنید و برعکس، همین موضوع باعث رشد این دو بستر خواهد شد و شما صدایی خواهید داشت برای ارتباط با مشتری و افراد. 4. بهروری قیمت اجاره و هزینه های یک مغازه کم تر است یا راه اندازی وبسایت ؟ درنگاه اول شاید داشتن یک وبسایت قوی هزینه زیادی داشته باشد اما اگر آنرا با روش های فیزیکی دیگر مقایسه کنیم متوجه میشویم میزان بازدهی وبسایت نسبت به هزینه ای که دارد بسیار مقرون بصرفه است. بسیاری از مغازه داران به امید این که روزی به سود خواهند رسید شاید چند ماه اجاره مغازه را از جیب گرداخت کنند درحالی که وبسایت با هزینه ای کمتر و سریع تر شما را به سود می رساند. حال درنظر داشته باشید افرادی که با این که مغازه دارند وبسایت و اینستاگرام خود را هم راه اندازی کرده اند (این یعنی موفقیت) 5. همیشه در دسترس مشتری شما شاید بخواهد ساعت یک بامداد خریدی انجام دهد (واقعا اتفاق میافتد) ، 2 راه داریم یا باید مغازه یا دفتر را 24 ساعته باز نگه داریم تازه اگر مشتری بتواند در آن ساعت خود را به محل شما برساند، و یا میتوانیم وبسایت را به مشتری معرفی کنیم که خرید را از وبسایت انجام دهد. وبسایت بستری است که بصورت 24 ساعته برایتان بازاریابی میکند. 6. شناسایی بازار هدف وبسایت با استفاده از ابزار هوشمند به شما کمک میکند تا مشتریان و بازدید کنندگان خود را بهتر بشاسید. برای مثال از کدام صفحات سایت شما بیشتر بازید شده است؟ افراد از دام موقعیت جغرافیایی به سایت شما مراجعه کرده اند؟ از چه طریق با وبسایت شما آشنا شده اند؟ 7. محیط زیست اگر دوست دار طبیعت هستید و محیط زیست برای شما اهمیت دارد بگذارید این را یادآور شوم که با راه اندازی وب سایت دیگر نیازی به استفاده از بروشور ها، تراکت ها و ... که موجب قطع درختان میشوند نیست. اگر قانع شدید سوالی بعدی برای شما این است چگونه سایت خود را راه اندازی کنیم؟ بدیهی است ساخت و راه اندازی یک وبسایت نیاز به تخصص دارد. یادگیری برنامه نویسی بسیار زمان بر است، پس این کار را باید توسط تیم ها متخصص برنامه نویسی انجام دهید. گام اول این است که تصمیم بگیرید چه نوع وبسایتی میخواهید. وبسایت شخصی ؟ وبسایت معرفی کسب و کار؟ وبسایت فروشگاهی ؟ و... در گام بعد با شماره 04191014141 داخلی 101 تماس بگیرید، مشاوره رایگان بگیرید و زمانی برای تحلیل و قیمت گذاری هماهنگ کنید و بعد از نهایی شدن قرارداد همه چیز را به آسیاتکین بسپارید. شرکت آسیاتکین دفتر مرکزی پشتیبانی و فروش آسیاتک در تبریز با سالها تجربه در حوزه کامپیوتر و اینترنت آماده عقد قرارداد با افراد و مجموعه های بزرگ و کوچک جهت طراحی و بهینه سازی وبسایت می باشد.

بزرگترین مراکز دیتاسنتر ایران
۱۴۰۱/۰۱/۲۷
بزرگترین مراکز دیتاسنتر ایران

امروزه در دنیای کامپیوتر و اینترنت یکی از اجزای اصلی این صنعت مراکز دیتاسنتر می باشد. مراکز داده با ایجاد پتانسیل های مورد نیاز فضا را جهت راه اندازی خدمات ابری و مجازی آماده میکنند و هزینه های تهیه و نگهداری سرور ها را به حداقل می رسانند. همچنین در این بستر ها به دلیل حساسیت موضوع مواردی نظیر امنیت و آپ تایم به دقت تحت نظارت دائمی قرار میگیرند. آسیاتک با در اختیار داشتن بزرگترین و پرظرفیت ترین مراکز داده کشور یکی از پیشروان این تکنولوژی می باشد. از این رو در راستای افزایش ظرفیت مراکز داده و تقویت خدمات دهی آسیاتک در این حوزه، در قدم بعدی دیتاسنتر برج میلاد در تراز منفی 10 ، دیتاسنتر تبریز مشهد و شیراز نیز به لیست مراکز داده این شرکت اضافه گردید. در حال حاضر مراکز داده آسیاتک در شهرهای تهران، تبریز، مشهد، شیراز فعال و شهرهایی نظیر قم ، اصفهان، اهواز و... به این لیست اضافه خواهند شد. شرکت آسیاتکین مجری و پشتیبان دیتاسنتر تبریز مفتخر است با چندین سال سابقه در پشتیبانی تمامی شبکه آسیاتک در استان آذربایجان شرقی آمادگی خود را جهت عقد قرارداد با شرکت ها، سازمان ها ، ادارات و مجموعه های بزرگ و کوچک اعلام فرماید. همچنین می توانید جهت ثبت سفارش و مشاوره اینجا کلیک کنید

خدمات ابری
۱۴۰۱/۰۱/۲۶
خدمات ابری

در حوزه خدمات کامپوتر همیشه برای پیشرفت نیاز به ارتقا احساس شده است، ما از کامپیوتر ها برای ذخیره و پردازش اطلاعات استفاده میکنیم، چرا ؟ برای پر کردن ضعف های انسانی. کامپوتر ها بسیار کارا تر ، دقیق تر و سریع تر از انسان ها اطلاعات را پردازش و ذخیره میکنند. درخواست های ما از کامپیوتر ها هر روز وسیع تر پیچیده تر میشود، بدیهی است کامپیوتر ها باید ارتقا یافته و قوی تر شوند. هزینه! هزینه داشتن کامپیوترهای پر قدرت برای افراد عادی بسیار سنگین است و همین موضوع باعث شده است خدمات ابری پا به دنیای کامپیوتر بگذارد. خدمات ابری و کاربرد آن برای درخواست اطلاعات و ثبت سفارش اینجا کلیک کنید خدمات ابری یکی از بروزترین روش های پردازش و ذخیره اطلاعات می باشد. به زبان ساده شما بجای خرید ی کامپیوتر پرقدرت می توانید یک کامپیوتر پرقدرت اجاره کنید. این کامپیوتر ها در مراکز دیتاسنتر نصب شده اند و شرایط آنها هرلحظه توسط یک تیم متخصص رسد می شود. زمانی که شما یک سیستم ابری اجاره میکنید درواقع بخشی از قدرت یک سرور را اجاره کرده و اطلاعات خود را در آن پردازش و ذخیره میکنید. شاید زمانی باشد که شما به قدرت یا فضای بیشتری برای انجام امور خود داشته باشید که در این صورت میتوانید سیستم خود را در چند ثانیه ارتقا دهید و از قدرت بیشتری از آن سرور استفاده کنید. برای مثال در وب سایت هایی مانند دانشگاه ها که شاید در یک روز تعداد زیادی از افراد جت انتخاب واحد به آن مراجعه میکنند اگر سرور دانشگاه محدود باشد مراجعه کنندگان به مشکل خورده و سایت قادر به پاسخگویی به تمام درخواست ها نخواهد بود. اما اگر سایت دانشگاه بر روی سرور ابری پیاده سازی شده باشد، میتوانند برای مدت یک را چند روز سیستم پردازنده سرور خود را ارتقا داده و از بروز مشکل جلوگیری کنند. در این صورت بجای خرید یک سرور پر هزینه فقط برای چند روز از سال هزینه سرور پرقدرت را پرداخت میکنند. علاوه بر این هزینه های حفظ و نگهداری سرور نیز حذف میشود. یکی از مشکلات سرور هایی که در خود مجموعه مورد استفاده قرار میگیرد، پشتیبان گیری و نگهداری سرور است. که این هزینه ها با استفاده از خدمات ابری حذف خواه شد. امروزه با افزایش نقش اینترنت در کسب و کار ها نیاز برای خدمات ابری نیز افزایش یافته. آسیاتک یکی از پیشروان این صنعت با در اختیار داشتن دیتاسنتر های تبریز ، تهران ، مشهد ، اهواز و ... بهترین خدمات ابری کشور را فراهم کرده است. تمامی این دیتاسنتر ها با پشتیبانی یکدیگر قویترین خدمات ابری کشور را ایجاد کرده اند که کاربران درگیر مسائل پشتیبان گیری ، امنیت و آپ تایم نباشند. شرکت آسیاتکین مجری دیتاسنتر تبریز با سالها تجربه در زمینه طراحی وبسایت و پشتیبانی شبکه آماده پاسخگویی به تمام نیاز های افراد ، سازمان ها ، ادارات و مجموعه های بزرگ و کوچک می باشد. جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 04191014141 تماس حاصل فرمایید.