خدمات ابری
۱۴۰۱/۰۱/۲۶
خدمات ابری


در حوزه خدمات کامپوتر همیشه برای پیشرفت نیاز به ارتقا احساس شده است، ما از کامپیوتر ها برای ذخیره و پردازش اطلاعات استفاده میکنیم، چرا ؟ برای پر کردن ضعف های انسانی.

کامپوتر ها بسیار کارا تر ، دقیق تر و سریع تر از انسان ها اطلاعات را پردازش و ذخیره میکنند. درخواست های ما از کامپیوتر ها هر روز وسیع تر پیچیده تر میشود، بدیهی است کامپیوتر ها باید ارتقا یافته و قوی تر شوند.

هزینه! هزینه داشتن کامپیوترهای پر قدرت برای افراد عادی بسیار سنگین است و همین موضوع باعث شده است خدمات ابری پا به دنیای کامپیوتر بگذارد. 

خدمات ابری و کاربرد آن

برای درخواست اطلاعات و ثبت سفارش اینجا  کلیک کنید

خدمات ابری یکی از بروزترین روش های پردازش و ذخیره اطلاعات می باشد.

به زبان ساده شما بجای خرید ی کامپیوتر پرقدرت می توانید یک کامپیوتر پرقدرت اجاره کنید. این کامپیوتر ها در مراکز دیتاسنتر نصب شده اند و شرایط آنها هرلحظه توسط یک تیم متخصص رسد می شود.

زمانی که شما یک سیستم ابری اجاره میکنید درواقع بخشی از قدرت یک سرور را اجاره کرده و اطلاعات خود را در آن پردازش و ذخیره میکنید. شاید زمانی باشد که شما به قدرت یا فضای بیشتری برای انجام امور خود داشته باشید که در این صورت میتوانید سیستم خود را در چند ثانیه ارتقا دهید و از قدرت بیشتری از آن سرور استفاده کنید. برای مثال در وب سایت هایی مانند دانشگاه ها که شاید در یک روز تعداد زیادی از افراد جت انتخاب واحد به آن مراجعه میکنند اگر سرور دانشگاه محدود باشد مراجعه کنندگان به مشکل خورده و سایت قادر به پاسخگویی به تمام درخواست ها نخواهد بود. اما اگر سایت دانشگاه بر روی سرور ابری پیاده سازی شده باشد، میتوانند برای مدت یک را چند روز سیستم پردازنده سرور خود را ارتقا داده و از بروز مشکل جلوگیری کنند. در این صورت بجای خرید یک سرور پر هزینه فقط برای چند روز از سال هزینه سرور پرقدرت را پرداخت میکنند.

علاوه بر این هزینه های حفظ و نگهداری سرور نیز حذف میشود. یکی از مشکلات سرور هایی که در خود مجموعه مورد استفاده قرار میگیرد، پشتیبان گیری و نگهداری سرور است. که این هزینه ها با استفاده از خدمات ابری حذف خواه شد.

امروزه با افزایش نقش اینترنت در کسب و کار ها نیاز برای خدمات ابری نیز افزایش یافته. آسیاتک یکی از پیشروان این صنعت با در اختیار داشتن دیتاسنتر های تبریز ، تهران ، مشهد ، اهواز و ... بهترین خدمات ابری کشور را فراهم کرده است.

تمامی این دیتاسنتر ها با پشتیبانی یکدیگر قویترین خدمات ابری کشور را ایجاد کرده اند که کاربران درگیر مسائل پشتیبان گیری ، امنیت و آپ تایم نباشند.

شرکت آسیاتکین مجری دیتاسنتر تبریز با سالها تجربه در زمینه طراحی وبسایت و پشتیبانی شبکه آماده پاسخگویی به تمام نیاز های افراد ، سازمان ها ، ادارات و مجموعه های بزرگ و کوچک می باشد.

جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره 04191014141 تماس حاصل فرمایید.