حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟
۱۴۰۱/۰۲/۲۶
حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟

حین بازی آنلاین پینگ بالا دارم، راه حل چیه؟؟

در طی سالهایی که به عنوان کارشناس پشتیبانی اینترنت آسیاتک در نمایندگی پشتیبانی فعالیت داشتم، بسیاری از کاربران طی تماس برای مشکلات پینگ بالا حین بازی آنلاین،درخواست بررسی داشتند.

قبل از اینکه سراغ بررسی مشکل بریم یه تعریف مختصر از پینگ داشته باشیم:

پینگ نشان دهنده ی  میزان تاخیر اتصال بین دو دستگاه یا دو کامپیوتر در یک شبکه محسوب می‌شود. در بازی‌های آنلاین، پینگ نشان می‌دهد که اتصال اینترنت گیمر با سرور بازی، چقدر تاخیر دارد.

گرچه پینگ بالا به کیفیت اینترنت و فاصله‌ی مکانی سرور و کاربر یا میزبان و تجهیزات شما و …بستگی دارد،لکن در این مقاله سعی کرده ایم راهکار هایی برای بهبود و کاهش پینگ در اختیار شما بگذاریم: 

  • به مودم خود نزدیک شوید : با کاهش فاصله ی بین کامپیوتر یا دستگاه بازی سیگنال دریافتی شما افزایش خواهد یافت، در نتیجه احتمال کاهش پینگ و بهبود در کیفیت بازی را مشاهده خواهید کرد.


  • برنامه های و وب سایت هایی که از قبل اجرا شده و در پس زمینه هستند را ببندید.


  • اگر در حال دانلود فایلی هستید برای کاهش پینگ دانلود را متوقف و آن را به زمان دیگری موکول کنید.


  • ارتباط دستگاه هایی که بطور همزمان از wifi استفاده میکنند را قطع کنید و توجه داشته باشید که افزایش تعداد نفرات استفاده کننده از اینترنت باعث کاهش سرعت و افزایش پینگ خواهد شد.


  • احتمال دارد که اتصال بین مودم و دستگاه شما دچار اختلال شده باشد که در این موارد بهتر است برای استفاده از اینترنت از لن کابل استفاده کنید و همچنین مودم خود را خاموش و روشن نمایید،همچنین در نظر داشته باشد که در اکثر مواقع اتصال کابلی پینگ و سرعت بهتری از اتصال بی‌سیم ارائه می‌کند.


  • با مودم دیگری نسبت به تست و بررسی پینگ اقدام نمایید. قدیمی و یا خرابی مودم میتواند یکی از دلایل کاهش کیفیت اینترنت و همچنین پینگ بالا باشد.لطفا قبل از تعویض و خرید مودم جدید، مودمی به امانت گرفته و با آن بمدت 24 ساعت تست و بررسی های لازم را انجام دهید تا از معیوب بودن مودم خود اطمینان حاصل فرمایید.


  • اگر تمامی نکات فوق را انجام داده و هنوز با پینگ بالا مواجه هستید لطفا با شرکت اینترنتی خود تماس گرفته و مشکلات خود را با کارشناسان پشتیبانی در میان بگذارید.لازم به ذکر است شرکت آسیاتک سرویس های مخصوص گیمینگ ارائه می دهد که فعالسازی آن در اکثر مواقع موجب کاهش پینگ شده و همچنین باعث تجربه ی بهتری از بازی آنلاین نسبت به قبل خواهد بود.